?W pierwszej kolejności należy skonsultować ten pomysł także ze specjalistą prowadzącym ciążę. Latanie samolotem jest czynnikiem ryzyka choroby zakrzepowo-zatorowej, co dotyczy wszystkich osób. W przypadku długich lotów, lekarz może zalecić zastosowanie pończoch uciskowych lub profilaktykę przeciwzakrzepową w postaci zastrzyków z heparyną.
Podróżowanie samolotem jest jedną z najbezpieczniejszych sposobów podróżowania. Ponadto daje ciężarnej możliwość poruszania się w trakcie lotu oraz wybór wygodnego miejsca.
Ważną informacją jest, iż przechodzenie przez bramki kontrolne na lotnisku czy zapinanie pasów w samolocie jest bezpieczne dla ciężarnej.
?Występują pewne przeciwskazania do podróżowania samolotem w ciąży. Bezwzględnymi są anemia sierpowata oraz zapalenia zakrzepowe żył. Poza tym są to wszelkie stany zagrożenia przedwczesnym porodem, krwawienie z dróg rodnych, komplikacje w przebiegu ciąży, wymagającej stałej opieki medycznej.
W podróż należy zabrać ze sobą kartę ciąży, aktualne badania ciążowe, wynik ostatniego badania USG, dokument stwierdzający grupę krwi, numer kontaktowy do specjalisty prowadzącego ciążę, przyjmowane leki i suplementy. Warto zapakować je do bagażu podręcznego. Niektóre linie lotnicze mogą wymagać zaświadczenia o możliwości lotu wydanym przez specjalistę prowadzącego ciążę.
Podsumowanie
Całkowity koszt
0 zł
0 zł
Wypełnij formularz a my skontaktujemy się z Tobą!