Bank Komórek Macierzystych nOvum

Bank Komórek Macierzystych nOvum został założony w 2004 r. przez specjalistów prowadzących Przychodnię Leczenia Niepłodności nOvum. Mrożenie tkanek takich jak zarodki, nasienie czy tkanka jajnikowa to istotny element działalności Przychodni, która może poszczycić się wynikiem ponad 23 000 ciąż w swojej historii, a liczba ta codziennie wzrasta.

Bank Komórek Macierzystych nOvum to pierwszy w Polsce bank założony przez lekarzy: dr Katarzynę Kozioł, ginekologa-położnika i embriologa klinicznego oraz dr. Piotra Lewandowskiego, ginekologa-położnika.

Laboratorium
Laboratorium
Siedziba BKM nOvum
Laboratorium
Siedziba BKM nOvum
Laboratorium
Laboratorium

Dlaczego warto nas wybrać?

Dobro Pacjentów to dla nas priorytet

Oferujemy możliwość bezkosztowego odstąpienia od umowy. Nie pobieramy opłaty w przypadku nieskorzystania z zestawu pobraniowego, a w przypadku rezygnacji do 14 dni od pobrania, nie obciążamy Klienta opłatą początkową.

Pierwszy rok przechowywania w cenie opłaty początkowej

Nie obciążamy Klientów opłatą roczną za pierwszy rok przechowywania depozytu. Szczegółowe informacje na temat tego, co zawiera opłata początkowa, znajdują się w cenniku.

Krew łożyskowa

Dajemy możliwość pełnego wykorzystania dostępnego materiału poprzez dodatkowe pobranie krwi łożyskowej.

Bezpieczeństwo

Nasza siedziba objęta jest 24-godzinnym monitoringiem oraz ochroną. System zarządzania budynkiem BMS (ang. Building Management System) informuje pracowników za pośrednictwem sieci komórkowych o wszystkich istotnych zmianach.
Kriostaty są dodatkowo zabezpieczone akumulatorami podtrzymującymi ich pracę w przypadku braku prądu.

Ikona ciężarówki z zegarem

Bezpośredni transport

Zapewniamy bezpieczny transport krwi ze szpitala bezpośrednio do siedziby Banku. Mając świadomość, jak cenne są komórki macierzyste z krwi pępowinowej, akceptujemy transport realizowany tylko przez doświadczonych i przeszkolonych kurierów.

Ikona mikroskopu

Laboratoria

Bank dysponuje własnymi, nowoczesnymi laboratoriami: mikrobiologicznym, serologicznym, preparatyki oraz przechowywania krwi pępowinowej. Dostęp do nich mają tylko upoważnieni pracownicy. Preparowanie komórek macierzystych odbywa się w systemie zamkniętym (jałowym) przy pomocy zgrzewarki do sterylnego łączenia drenów. Podczas całego procesu krew nie ma kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym, dzięki czemu nie ma ryzyka zakażenia materiału w laboratorium.

Unikalność pakietów

Jako pierwsi i jedyni w Polsce proponujemy podział depozytu na 5 lub 10 niezależnych porcji. Do każdej z kaset zawierających depozyty dołączone są dwie testowe próbki, które mogą zostać wykorzystane do badań poprzedzających przeszczepienie lub badań zgodności tkankowej między dawcą a biorcą (np. rodzeństwem).

Zespół

Zespół BKM nOvum tworzą pracownicy z udokumentowanym, wieloletnim doświadczeniem w realizacji procedur laboratoryjnych, zarządzaniu procesami preparatyki oraz kriokonserwacji komórek macierzystych z krwi pępowinowej.

Kriokonserwacja

Stosowany w Banku system przechowywania zamrożonych komórek zabezpiecza ich żywotność poprzez eliminację efektu TWE (ang. Transient Warming Events), czyli podnoszenia się temperatury podczas dokładania lub wyjmowania innych depozytów.

Podstawa działania

Bank działa w oparciu o pozwolenie Ministra Zdrowia, akredytacja nadawana jest co 5 lat. Ponadto, co 2 lata Bank przechodzi szczegółowe kontrole przeprowadzane przez Krajowe Centrum Bankowania Tkanek i Komórek.

Certyfikaty i pozwolenia

  • Pozwolenie Ministra Zdrowia na prowadzenie działalności Banku Komórek Macierzystych nOvum
  • Zaświadczenie Centralnego Ośrodka Badań Jakości w diagnostyce mikrobiologicznej
  • Certyfikat Uczestnictwa w programie Sysmax International Quality Assurance System
  • Certyfikat uczestnictwa RIQAS
  • Pozwolenie na gromadzenie, przetwarzanie, przechowywanie i dystrybucję komórek macierzystych z krwi pępowinowej i krwi łożyskowej

Zaufali Bankowi Komórek Macierzystych!

Olga Bołądź, klientka BKM

Olga Bołądź

Przyszła do Nas, mała królewna Rita i dla niej wszystko co najlepsze. Jak każdy rodzic chcę ją zabezpieczyć i chronić…

Więcej

Przyszła do Nas, mała królewna Rita i dla niej wszystko co najlepsze. Jak każdy rodzic chcę ją zabezpieczyć i chronić. Nasza mała dziewczynka ma już konto w banku, z którego będzie mogła skorzystać w razie potrzeby. Warunek był tylko jeden, w trakcie porodu pobrać krew.  Zdecydowałam się dopiero na chwilę przed porodem i dzięki @bkm_novum wszystko się udało 🤍 Zabezpieczyliśmy córeczkę deponując krew pępowinową w Banku Komórek Macierzystych nOvum – …tak na wszelki wypadek, dla jej zdrowia, aby miała tę możliwość.

Agnieszka Hyży klientka BKM nOvum

Agnieszka Hyży

Kiedy zostałam mamą po raz drugi, nie miałam wątpliwości, że warto pobrać i zbankować krew pępowinową…

Więcej

Kiedy zostałam mamą po raz drugi, nie miałam wątpliwości, że warto pobrać i zbankować krew pępowinową. To szansa dla Dziecka, dla całej rodziny, na wypadek tzw. czarnej godziny. Nikt nie chce myśleć o ewentualnych chorobach i komplikacjach. Ale zawsze lepiej być przygotowanym i „ubezpieczonym” na tego typu sytuacje.

Agata i Piotr Rubik, klienci BKM nOvum

Agata i Piotr Rubik

Nie wiemy co przyniesie przyszłość, dlatego BKM nOvum stał się pierwszym bankiem naszego drugiego dziecka…

Więcej

Jedyną możliwością pobrania krwi pępowinowej dziecka jest moment jego narodzin. Wyselekcjonowane z krwi komórki macierzyste kryją w sobie ogromny potencjał przekształcania się w inny typ komórki.

Nie wiemy co przyniesie przyszłość, dlatego Bank Komórek Macierzystych nOvum stał się pierwszym bankiem naszego drugiego dziecka.

Edyta i Cezary Pazura, klienci BKM nOvum

Edyta i Cezary Pazura

O możliwości pobrania krwi pępowinowej dowiedzieliśmy się podczas zajęć w szkole rodzenia. Tematyka komórek macierzystych od razu wydała nam się bardzo interesująca…

Więcej

O możliwości pobrania krwi pępowinowej dowiedzieliśmy się podczas zajęć w szkole rodzenia. Tematyka komórek macierzystych od razu wydała nam się bardzo interesująca, przede wszystkim ze względu na ich szczególne właściwości i trwające badania nad wykorzystaniem tych komórek w takich dziedzinach medycyny jak kardiologia, neurologia, czy też okulistyka. To niesamowite jak wielki potencjał kryje w sobie tak mała komórka!

Anna Jadowska klientka BKM nOvum

Anna Jadowska

Niedawno zostałam Szczęśliwą Mamą – bardzo chcę aby ta radość trwała już zawsze…

Więcej

Niedawno zostałam Szczęśliwą Mamą – bardzo chcę aby ta radość trwała już zawsze.

Zabezpieczyłam mojego syna deponując krew pępowinową w Banku Komórek Macierzystych Novum – …tak na wszelki wypadek, aby nic nie stanęło na drodze naszego Szczęścia…

Agnieszka Dulęba - Kasza, klientka BKM nOvum

Agnieszka Dulęba-Kasza

Przez 9 miesięcy przygotowywałam się żeby zostać mamą. Ten czas sprzyjał podejmowaniu wielu decyzji, jedną z nich była decyzja…

Więcej

Przez 9 miesięcy przygotowywałam się żeby zostać mamą. Ten czas sprzyjał podejmowaniu wielu decyzji, jedną z nich była decyzja o pobraniu krwi pępowinowej dziecka. To szansa na zdrowie dla mojej córeczki, a być może dla mnie albo mojego męża…

Obyśmy nigdy nie musieli podejmować decyzji o jej wykorzystaniu

Bank Komórek Macierzystych nOvum
wybrało już tysiące rodziców.

Dołącz do nich / skontaktuj się z nami

Krok 1
Wybierz swój pakiet

Pakiety podstawowe

Oferta dodatkowa

Krok 2
Podaj swoje dane

Wstecz

Podsumowanie

  • Opłata początkowa 0
  • Opłata roczna 0
Ciąża mnoga

Całkowity koszt

0

Pierwszy rok

0

Kolejne lata