Liczba komórek macierzystych, jaką się uzyskuje z krwi pępowinowej, jest ograniczona. Jedyną szansą na zwiększenie tej ilości a zarazem pełne wykorzystanie dostępnego materiału, jest dodatkowe pobranie krwi z łożyska, bezpośrednio po jego urodzeniu. Pozwala to na pozyskanie dodatkowej porcji komórek macierzystych (maksymalnie 20 ml), które można wykorzystać zarówno w przeszczepach hematologicznych, jak i medycynie regeneracyjnej. Pobranie krwi łożyskowej podobnie jak pobranie krwi pępowinowej to zabieg bezpieczny i nieinwazyjny.
Proces pozyskiwania materiału odbywa się w następującej kolejności: bezpośrednio po zakończeniu porodu i odpępnieniu dziecka, położna pobiera krew z pępowiny, a następnie z naczynia krwionośnego w urodzonym łożysku.
Do każdego z pobrań przeznaczony jest oddzielny komplet medyczny i pojemnik kolekcyjny, obydwa umieszczone w jednym zestawie przygotowanym dla Pacjentki. W kolejnym kroku krew jest analizowana w laboratorium, pobierane są próbki do badań serologicznych oraz mikrobiologicznych i w przypadku pozytywnej weryfikacji parametrów morfologicznych, zamrażana w oddzielnej kasecie.
Komórki macierzyste pozyskane z łożyska zostają zamrożone oddzielnie od komórek pobranych z krwi pępowinowej, można je wykorzystać bez naruszenia podstawowego depozytu. Skład i zastosowanie krwi pępowinowej oraz krwi pobranej z łożyska są identyczne. Odzysk komórek macierzystych z łożyska to szansa na zwiększenie możliwości wykorzystania przechowywanych komórek oraz elastyczność w dysponowaniu zamrożonym depozytem.
Dołącz do nich / skontaktuj się z nami
Podsumowanie
Całkowity koszt
0 zł
0 zł
Wypełnij formularz a my skontaktujemy się z Tobą!